​Конструкція озеленених покрівель

Озеленені покрівлі користуються великою популярністю в Європі, але останнім часом все частіше їх можна зустріти і у нас. Завдяки їм зовнішній вигляд будівлі буде дійсно неповторним. Притому від опадів вони захищають нітрохи не гірше, ніж покриття з будь-якого іншого покрівельного матеріалу.

Качественный стул офисный iso black купить по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Озеленена покрівля - це багатошарова конструкція, що складається з посаджених в спеціальний грунт рослин, дренажновлагонакопітельних, фільтруючих і захисних елементів. Конструкцію розташовують поверх стандартного «пирога» даху, що включає в себе пароізоляцію, утеплювач і гідроізоляцію. Дах може бути як плоскої, так і скатної з рекомендованим ухилом до 25 °. Озеленена покрівля має істотний вагою, а тому знадобиться посилене підставу під неї. Розрізняють два типи таких покрівель - з екстенсивним і інтенсивним озелененням. Перші припускають посадку стійких до посухи низькорослих багаторічників з невеликою кореневою системою (седуми різних видів, газонні трави, чебреці, гвоздики, іриси та ін.). Покрівлі другого типу дозволяють висаджувати як багаторічники, так і чагарники і дерева висотою до 10 м. Товщина шару грунту в даному випадку значно більше, відповідно зростає і вага даху. Крім того, інтенсивним покрівель потрібна система поливу.

Поширена помилка при влаштуванні зеленої покрівлі - відмова від спеціального субстрату, замість якого укладають звичайний дерен або грунт. Аргументується таке рішення тим, що дренажно-накопичувальна мембрана зможе утримати достатню кількість вологи і дозволить рослинам перенести посушливий період. Однак влагонакопленія в профільованих мембранах незрівнянно з кількістю води, що міститься в субстраті. Тому правильним буде застосування субстрату, виробленого за відповідною рецептурою, в поєднанні з дренажної мембраною високої міцності і фільтрує геотекстилем, привареним до її виступам (наприклад, DELTA-TERRAXX). Така система дозволить відвести з субстрату надлишкову воду (талу або дощову), але при цьому зберегти необхідний запас вологи для підживлення рослин

Розглянемо «пиріг» зеленої покрівлі. Якщо гідроізоляція стійка до проростання коренів (спеціальні мембрани - бітумно-полімерні, з ПВХ, ЕПДМ, ТПО і ін.), То поверх неї укладають шар товстого геотекстилю 2 (щільністю не менше 400 г / м) з нахлестом полотен близько 100 мм, завдання якого - захистити гідроізоляцію від механічних пошкоджень при монтажі вишележащего шару «пирога». Якщо гідроізоляція нестійка до проростання коренів (звичайні наплавляемие бітумні або бітумно-полімерні матеріали), то поверх неї спочатку настилають полімерні плівки (в один-два шари з проклейкою нахлестов або зі збільшеним до 500 мм нахлестом полотен) для захисту від проростання коренів, а потім - геотекстиль. Після чого укладають дренажновлагонакопітельний або дренажний елемент, який одночасно є підставою для субстрату. На цій посаді найчастіше використовують профільовані мембрани з поліетилену високої щільності (наприклад, матеріали DELTA-FLORAXX і DELTATERRAXX від DORKEN, Німеччина). Такі мембрани легені і тонкі, але при тому вони мають високу міцність на стиск, що дозволяє їм без деформації витримувати значну вагу субстрату. Якісні вироби виготовлені тільки з первинного поліетилену або вторинного, переробленого з відходів промислового виробництва (але ніяк не з побутового сміття). Зазвичай мембрани складаються з осередків (висотою 8-20 мм) в формі усіченого конуса. У разі покрівель екстенсивного типу застосовують мембрани, в осередках яких може накопичуватися вода, необхідна для підживлення коренів рослин в посушливі періоди. Разом з тим у верхній частині цих осередків передбачені отвори для відводу надлишкової води (перш за все, талої) під мембрану - на гідроізоляцію, з подальшим відведенням через водостічну систему за межі даху. Для покрівель інтенсивного типу використовують мембрани тільки з дренажної функцією. До виступам мембран прикріплений шар геотекстилю, що запобігає потраплянню частинок субстрату в осередку щоб уникнути їх замулювання. Розмір отворів геотекстилю повинен становити 120-150 мкм, щоб забезпечити одночасно фільтрацію і безперешкодний стік води через полотно. Важливий момент: більш надійними і довговічними є мембрани, у яких геотекстиль приварений до виступів (а не приклеєний до них).

​Внутренняя отделка балкона

Як обрати електродриль

​Монтаж кондиціонерів

​Характеристики натяжних стель