Де ставити будинок? Интер-Декор

 Будинок повинен розташовуватися на деякому віддаленні від огорожі з боку головної вулиці або дороги. Таке положення будинку дозволить зробити озеленення фронтальної частини двору без шкоди (фото 2) внутрішньому освітленню приміщень. Додаткові плюси такого розташування будинку на ділянці вказані на сторінці - фундамент будинку.

Для того чтобы приобрести качественные строительные материалы Вам необходимо просто кликнуть Интер-Декор, огромный ассортимент товара и приемлемая стоимость Вас приятно удивят.


Як орієнтувати будинок? Відповідь на це питання безпосередньо впливає на комфорт по температурному режиму в різних приміщеннях і додатковий витрата або економію палива при сезонному опаленні будинку.

Тобто, розташування будинку потрібно спланувати так, щоб завжди в кухні і спальні для дорослих було прохолодніше, а в дитячій спальні і ігровій кімнаті - тепліше. Для цього планування кімнат слід робити з урахуванням положення будинку щодо сторін світу (північ - південь) з урахуванням вітрової завантаження місцевості.

На жаль, розташування ділянки щодо вулиці і дороги можуть внести свої корективи і "зіграти" не на Вашу користь. Тим не менш, про вплив зовнішніх факторів на комфорт в будинку краще знати і, по можливості, максимально використовувати при плануванні забудови ділянки (малюнок 2).

Різні прибудови до будинку слід робити з урахуванням призначення приміщень. Наприклад, розташування (згідно малюнка 2) холодної веранди з півночі і північного заходу дозволять зробити додаткову економію коштів на опаленні будинку, а влітку - це приміщення може стати прекрасним прохолодним місцем для
відпочинку.

Щоб було більш зрозуміло, уявіть план будь-якого населеного пункту з перпендикулярно пересічними вулицями (малюнок 3). Майже всі будинки кожної вулиці поставлені фронтоном до дороги, що виключає облік сторін світла при плануванні місця розташування будинку.

Уявіть довге суспільне або багатоквартирна будівля і температурні умови в ньому. При цьому, зауважте, що батареї системи опалення встановлені з урахуванням площі (обсягу) кожного приміщення і мають однакові значення без урахування орієнтування будинку відносно сторін світу. З урахуванням вітрової завантаження місцевості можна зрозуміти, що однакова внутрішнє планування будинків означатиме вкрай різні умови проживання.

Як зробити фундамент з плит

Монолітні будинки - що це таке

Як заливати фундамент взимку