​Автономна каналізація заміського будинку своїми руками

Каналізація - спосіб виведення продуктів життєдіяльності людини з житлових і виробничих приміщень. Відсутність каналізації веде до виникнення інфекційних захворювань. Приватний будинок, в залежності від місця розташування, може бути підключений до міської або стаціонарної каналізаційної мережі, або обладнаний місцевою каналізацією.

Особливістю місцевої каналізації є спосіб виведення фекальних мас - самоплив, заснований на принципі сполучених посудин. Автономна каналізація свого будинку своїми руками робиться досить просто. Її основа це вигрібна яма (колодязь). При наповненні вміст відкачується спеціальним автотранспортом: асенізатором. При розрахунку оптимального обсягу колодязя потрібно виходити зі складу сім'ї, яка мешкає в будинку. Чим більше кількість людей, чим більше дітей, тим більше повинен бути обсяг. Для сім'ї з чотирьох осіб - мінімально 3 кубометра. При будівництві каналізації необхідно:

Вы можете купить качественные биг беги на сайте https://kristallprom.com/big-bag по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

1. Визначитися з екологією: якщо будинок в водоохоронній зоні, каналізація повинна бути закритого типу, простіше кажучи, все стікає в закриту ємність. Це найбільш дорогий варіант, т. К. Вимагає придбання, як правило, металевих ємностей великого розміру. В інших випадках буде досить встановити звичайні колодязні бетонні кільця. Кільця для колодязів випускаються двох видів: метрові і півтораметрові в діаметрі і 0,9 метра заввишки

2. Можливий варіант побудови з декількох, сполучених між собою, колодязів. Я робив два. Перший раз буду відкачувати років через десять.

3. Вибираємо місце для колодязя. Воно повинно бути по можливості якомога далі від будинку. Враховуємо той факт, що стік фекальних вод буде здійснюватися самопливом під кутом нахилу 15 градусів на метр. Чим далі від будинку, тим глибше яма, тим більше бетонних кілець потрібно буде закопати.

4. Копаємо яму. Якщо досягли грунтових вод (яма стала наповнюватися водою) необхідно або вибрати нове місце, або обмежитися цією вимушеною глибиною.

5. Опускаємо кільця в яму. Для цього потрібен маніпулятор або автокран. Накриваємо кільця бетонної кришкою для кілець з вирізом для люка.

6. Що стосується люка з кришкою, то раджу не купувати чавунні, т. К. Вони стають предметом полювання для збирачів металу. У продажу є прекрасні синтетичні вироби.

7. Від будинку до колодязя роєм траншею для каналізаційної труби глибиною від 0.5 - 0.7 метра з урахуванням нахилу.

8. У верхньому кільці пробиваємо дірку і вставляємо трубу.

9. Найголовніше - перевіряємо працездатність вироби: виливаємо відро води в будинку в каналізаційну трубу і чуємо, як через деякий час вона падає в колодязь. Якщо цього не відбулося, то ухил труби занадто малий.

Водопровід у приватному будинку своїми руками

​Установка точечных светильников своими руками

​Автономная канализация загородного дома своими руками